پیامبر صلى الله علیه و آله فرمودند:ماه رمضان، ماه خداست و آن ماهى است كه خداوند در آن حسنات را می افزاید و گناهان را پاك میكند و آن ماه بركت است.

اخــبـار

جلسه همفکری در خصوص مشکلات اجرایی کمربند سبز...

جلسه همفکری در خصوص مشکلات اجرایی کمربند سبز...

نویسنده: admin/یکشنبه, 10 بهمن,1395/دسته ها: اخبار

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

در ادامه جلسات پیشگیری از گسترش حاشیه‌نشینی با محوریت موانع اجرایی کمربند سبز شهری و پیرو هماهنگی­های صورت گرفته با مراجع ذيربط جلسه‌ای در خصوص نحوه عملکرد ارگان­های مختلف دخیل در این مبحث و بررسی موانع و راهکارهای اجرایی با حضور نمایندگان این نهادها در محل معاونت شهرسازی و معماری تشکیل که در این جلسه اعضا بر لزوم اجرای کمربند سبز تأکید و در خصوص نحوه اجرای اولویت­ها به بحث و بررسی پرداختند.

تعیین حد گسترش شهری، پیوسته از دغدغه‌های ذهنی برنامه‌ریزان شهری است. اگرچه تعیین خط فرضی محدودکننده توسعه شهری در آغاز چندان دشوار به ‌نظر نمی‌رسد، ولی در عمل فرآیند توسعه شهری از واقعیت‌های سخت ازجمله مسائل مالکیتی، قانونی، تحولات جمعیت و مهاجرت، اشتغال و رشد اقتصادی، تحولات كلان ملی و… تبعیت می‌كند. كمربند سبز، ارتباط مستقیم با توسعه تاریخی شهر دارد و از طرف دیگر به‌عنوان ابزاری جهت كنترل آتی شهر است که دارای كاركرد چهارجانبه زیر است:

الف) كاركرد مدیریت شهری

ب) كاركرد زیست‌‌محیطی و تلطیف محیط‌زیست

پ) كاركرد تفرجگاهی و سازمان‌دهی اوقات فراغت

ت) كاركرد حفاظتی

شایان‌ذکر است که یکی از اهداف کمربند سبز جلوگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز می‌باشد و اجرایی نشدن آن باعث تجاوز سودجویان به اراضی دولتی و ملی شده و باعث گسترش ساخت‌وسازهای غیرمجاز در محدوده شهری می­‌گردد.

بر همین اساس مقرر گردید ارگان‌های ذیربط نسبت به تهیه گزارش اقدامات انجام‌یافته و پیشنهادات خود طبق نقشه ارسالی اقدام و نیز با همکاری این معاونت نسبت به نهایی نمودن محدوده کمربند سبز بر مبنای محدوده مصوب اقدامات لازم را انجام دهند.

تعداد نمایش ها (208)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x

گالری تصاویر

آمار بازدید
دی ان ان